Головна » Статті » Методична скарбичка

БЕЗПЕКА БАТЬКІВ І ДІТЕЙ: НЕБЕЗПЕКА НА ДОРОЗІ

Безпека дітей... Як часто вона залежить від нас, дорослих! Чи цікавилися ви, наскільки ваша дитина знає правила дорожнього руху і безпечної поведінки на вулиці? Чи дотримує їх?

Хтось може запитати: " Навіщо пояснбвати малюкові правила безпеки, якщо поки він з`являється на вулиці тільки за руку з дорослим?" Але ж незабаром ваша дитина піде до школи, стане самостійним пішоходом і пасажиром... І до цього моменту в малюка слід сформувати свідому і безпечну поведінку. Від цього залежить здоров`я, а часом і життя дитини. Тому і розмова в нас з вами дуже серйозна: дитина і                дорога - основи безпеки. Це повинні знати всі батьки.

Найпоширеніші пичини нещасть, що відбуваються з дітьми на дорозі, - перехід вулиці в невстановленому місці або на червоне свтло, раптова поява перед рухомим транспортом. Нещасні випадки повторюються, незважаючи на те, що дітей івсадку, і в школі вчать правильно переходити вулицю. Ваш малюк, здавалося б, знає правила дорожнього руху. Чи так це?

Поговоріть з дитиною, поспостерігайте за нею та оцініть, чи може вона самостійно орієнтуватися на дорозі, приймати правильні рішення. Адже більшість дітей відчувають себе впевнено на вулиці лише після десяти - дванадцяти років. Якщо ваша дитина не готова, на вулиці ви маєте не тільки брати її за руку, а й виховувати, передусім, особистим прикладом: переконувати і пояснювати. Не залишайте без відповіді запутання, пов`язані з дорогою, водінням, аваріями тощо, навідь якщо вони здаються вам несуттєвими. Це важливо! Якщо ви відмахнетеся від розпитувань, дитина зробить висновки сама, і не факт, що вони будуть правильними.

Розкажіть малюкові: " Коли з`явилися перші автомобілі, правил безпеки руху ще не було. Диковинкам давали дорогу.Автомобілів ставало дедалі більше.Пішоходи почали потрапляти під колеса машин, отримувати удари, серйозні травми і навіть гинути. Тоді й вирішили. що на вулиці повинні бути різні дороги. Одну широку, посередині,відвели для автомобілів, По обидві її сторони зробили доріжки вужчі - для пішоходів. І всі були задоволені, тому що ніхто нікому не заважав. Згодом з`явилися правила руху, дорожні знаки, пішоходні переходи, світлофори".

Запропонуйте дитині уявити і розповісти. що було б, якби люди не  придумали правил дорожнього руху.  ( Складно і проїхати, і пройти. Водії їздять, як кому зручно, на великій швидкості. Пішоходи переходять дорогу там, де їм заманеться, заважаючи водіям і опиняючись увеликій небезпеці.) Висновок зробіть разом: необхідно знати правила дорожнього руху і дотримувати їх, інакше виникне плутанина, яка може призвести до біди. Малюк повинен усвідомити: проїжджа частина вулиці призначена для автомобвлів, тротуар - для пішоходів, переходити дорогу можнатільки у встановлених місцях.

Категорія: Методична скарбичка | Додав: dnz_chayka (12.07.2018)
Переглядів: 25 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar