Головна » 2020 » Апрель » 22 » Всеукраїнський день психолога
17:28
Всеукраїнський день психолога

23 квітня - Всеукраїнський день психолога

Всеукраїнський день психолога вже традиційно відзначається 23 квітня.

Психоло́гія – це наука, що вивчає психічні явища (мислення, почуття, волю) та поведінку людини, пояснення яких знаходимо в цих явищах.

Життя людини — дуже непередбачуване і бурхливе. Воно може дарувати нам хвилини щастя і, водночас, приносити багато турбот і неприємностей. Іноді людині важко утримати тягар цих проблем на своїх плечах, і вона може втратити надію, віру в себе, а найголовніше - своє здоров'я. 

Психологічно здорова людина це перш за все людина спонтанна і творча, життєрадісна і весела, відкрита і така, що пізнає себе і навколишній світ не лише розумом, але і відчуттями, інтуїцією. Вона повністю приймає саму себе і при цьому визнає цінність і унікальність людей, що оточують її.

Вона знаходиться в постійному розвитку і, звичайно, сприяє розвитку інших людей. Її життєва дорога може бути не зовсім легкою, а інколи досить важкою, але вона адаптується до умов життя, що швидко змінюються. І що важливе – вміє знаходитися в ситуації невизначеності, довіряючи тому, що буде з нею завтра. І перш за все це гармонія між різними складовими самої людини: емоційними і інтелектуальними, тілесними і психічними тощо.

 Психологічне здоров’я – стан, що характеризує процес і результат нормального розвитку суб’єктивної реальності в межах індивідуального життя;   психологічне здоров’я є єдність життєздатності та людяності індивіда.

Психічне здоров'я дитини - це сукупність і злагоджена робота мозку, нервової системи, усіх життєво необхідних функцій організму, забезпечення позитивного стану психоемоційної сфери в умовах сприятливого психологічного клімату.

 

Дитині потрібно:

  • щоб її любили, розуміли, поважали, визнавали;
  • щоб вона була комусь потрібною і близькою;
  • щоб вона була успішною у своїх справах;
  • щоб вона могла реалізуватися, розвивати свої здібності і поважати себе.

 

Психічно здоровою вважається дитина тоді, коли її емоційні та інтелектуальні потреби в спілкуванні, грі та навчанні цілком задовольняються, коли вона не відчуває психічної чи м'язової напруги. Зміцнити психічне здоров'я дитини, зняти напруження можна  за  допомогою  нескладних  прийомів.

 

ЯК ЗМІЦНИТИ  ПСИХІЧНЕ  ЗДОРОВ'Я ДОШКІЛЬНИКА:

     Домашній  затишок

 Дитина має постійно перебувати в умовах психологічного захисту та безпеки. Вона має знати, що   зі своїми труднощами та турботами може  звертатись до рідних і отримати у них допомогу чи підтримку.

  Спілкування  з домашніми тваринами

Домашні улюбленці допомагають зняти стресовий стан, заспокоїти нервову систему, підняти настрій.

     Фізичні  навантаження

Найкращим способом зняття нервового напруження є фізичні навантаження - фізична культура і фізична праця. Якщо в дитини поганий настрій, потрібно організувати прогулянку на свіжому повітрі з рухливими чи спортивними іграми.

     Позитивні  емоції

 Усмішка, жарт, гумор здатні знімати психологічне напруження. Почитайте з дитиною гуморески, відвідайте цирк.

     Спілкування  з природою

 Природа заспокоює нервову систему, додає врівноваженості, спокою, збагачує емоційно-чуттєву сферу новими враженнями.

     Музика

 Здавна відомі цілющі властивості музики. Повільні музичні твори П.Чайковського, Ф.  Шопена допоможуть позбутися поганого настрою, набути душевного спокою та рівноваги.

Здорова дитина – щаслива дитина!

Підготувала практичний психолог Логвиненко А.Л.

Категорія: Наші новини | Переглядів: 49 | Додав: dnz_chayka | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar