КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ

ПОСТАНОВА

від 11 березня 2020 р. № 211

Київ

Про запобігання поширенню на території України коронавірусу COVID-19


1. Установити з 12 березня до 3 квітня 2020 р. на усій території України карантин, заборонивши:Відповідно до статті 29 Закону України “Про захист населення від інфекційних хвороб” з метою запобігання поширенню на території України коронавірусу COVID-19 та з урахуванням рішення Державної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій від 10 березня 2020 р. Кабінет Міністрів України постановляє:

відвідування закладів освіти її здобувачами;

проведення всіх масових заходів, у яких бере участь понад 200 осіб, крім заходів, необхідних для забезпечення роботи органів державної влади та органів місцевого самоврядування. Спортивні заходи дозволяється проводити без участі глядачів (уболівальників).

2. Міністерствам, іншим центральним органам виконавчої влади, обласним, Київській міській державним адміністраціям разом з органами місцевого самоврядування забезпечити:

організацію виконання та контроль за дотриманням на відповідній території вимог цієї постанови, своєчасним і повним проведенням профілактичних і протиепідемічних заходів;

подання щодня Міністерству охорони здоров’я інформації про здійснення заходів щодо запобігання поширенню коронавірусу COVID-19 для її узагальнення та інформування Кабінету Міністрів України.

        Прем’єр-міністр України                                   Д. ШМИГАЛЬ

 

ВИКОНКОМ   ЛЕБЕДИНСЬКОЇ  МІСЬКОЇ   РАДИ

ВІДДІЛ    ОСВІТИ

 

 

Н А К А З

 

19.06.2020                                        м. Лебедин                                     № 80-ОД

 

Про відновлення діяльності

закладів дошкільної освіти

з присутністю дітей

 

Керуючись ст.32 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», ст. 17 Закону України «Про дошкільну освіту», Санітарним регламентом  для дошкільних навчальних закладів, затвердженим наказом Міністерства охорони здоров’я України від 24.03.2016 № 234, Інструкцією з організації дітей у дошкільних навчальних закладах, затвердженою наказом Міністерства охорони здоров’я України та Міністерства освіти і науки України від 17.04.2006 № 298/227, постановою Кабінету Міністрів України від 20.05.2020 № 392 «Про встановлення карантину з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, та етапів послаблення протиепідемічних заходів»,  Постановою Головного державного лікаря України від 21.05.2020 № 25 «Про затвердження Тимчасових рекомендацій щодо організації протиепідемічних заходів у закладах дошкільної освіти у зв’язку з поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19)

НАКАЗУЮ:

 1. Відділу освіти виконавчого комітету Лебединської міської ради:
 1. Забезпечити заклади дошкільної освіти необхідною кількістю засобів індивідуального захисту, дезинфікуючих та мийних засобів, контейнерів для збору ЗІЗ та ін.
 2. Відновити  роботу закладів дошкільної освіти поступово для дітей,

батьки, яких працюють з 1 липня 2020 року - для дітей середнього та старшого дошкільного віку, з 20 липня 2020 року – для дітей молодшого дошкільного та раннього віку.

 1. Затвердити алгоритм організації роботи  з дітьми та працівниками

закладів дошкільної освіти міста Лебедина на час карантину COVID-19 (додаток1).

 1. Контроль за виконанням наказу покласти на спеціаліста відділу освіти Влезько Л.М.

 

 

Начальник відділу освіти                                Тетяна ГРИМАЙЛО

 

                                                           Додаток 1

    до наказу відділу освіти

                        від 15 червня 2020 року

Алгоритм

організації роботи  з дітьми та працівниками

закладів дошкільної освіти міста Лебедина

на час карантину COVID-19

 

Організація протиепідемічних заходів у закладах дошкільної освіти  міста Лебедина здійснюється відповідно до вимог наказу Міністерства охорони здоров’я України від 24 березня 2016 року № 234 «Про затвердження Санітарного регламенту для дошкільних навчальних закладів», наказу Міністерства охорони здоров’я України та Міністерства освіти і науки України від 17 квітня 2006 року № 298/227 «Про затвердження Інструкції з організації харчування дітей у дошкільних навчальних закладах», постанови Кабінету Міністрів України від 11 березня 2020 року № 211 «Про запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2», Постанови Головного державного санітарного лічкаря України від 21.05.2020 № 25 «Про затвердження Тимчасових рекомендацій щодо організації протиепідеміологічних заходів у закладах дошкільної освіти на період карантину у зв’зку з  поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19».

З метою організації заходів щодо недопущення поширення випадків коронавірусної хвороби (COVID-19) в умовах відновлення діяльності закладів дошкільної освіти:

 1. Керівникам ЗДО необхідно:
 1. Забезпечити неухильне виконання Вимог та норм чинного законодавства.
 2. Провести позачерговий інструктаж працівників щодо проведення

протиепідемічних заходів для запобігання виникненню та розповсюдженню коронавірусної хвороби (COVID-19) в дитячому дошкільному закладі;

 1. Вивчити потребу у створенні чергових груп та за необхідності

сформувати постійну чергову групу з окремим графіком роботи. Таким чином не відбуватиметься зведення дітей з різних груп. Визначити  графік роботи чергових груп;

 1. Організувати  генеральне прибирання приміщень з дезінфекцією

поверхонь з використанням дозволених Міністерством охорони здоров’я України дезінфекційних засобів;прибирання прилеглої території та дитячих майданчиків; постачання продуктів харчування;

 1. Передбачити місця для обробки рук та розміщення контейнерів длявикористаних засобів індивідуального захисту;
 2. Забезпечити встановлення відповідного маркування( кольорові наліпки чи намальовані фарбою позначки)  перед входом в ЗДО та на його території, що передбачає дистанціювання у 1,5 м.
 3. Заборонити сухе прибирання, використовування багаторазових рушничків, м’яких іграшок та килимів з довгим ворсом, перебування у приміщенні у вуличному взутті, проведення масових заходів за участю дітей з більш, ніж однієї групи та за присутності глядачів;
 4. Забезпечити регулярне прибирання приміщень;
 5. Закріпити за кожною групою постійних вихователів та помічників вихователів;
 6. Відпрацювати порядок прийому дітей вихователями/медичними працівниками перед входом до закладу;
 7. Передбачити перебування вихованців на відкритому повітрі максимально можливу кількість часу;
 8. Організувати регулярне миття рук та дотримання правил особистої

гігієни вихованцями та працівниками;

 1. Мінімізувати контакт між вихователями та дітьми з різних груп.
 2. Прийом дітей до закладу дошкільної освіти здійснювати за наявності

довідки від сімейного лікаря. Кількість дітей у групах не повинна перевищувати 10 осіб.

 1. Встановити гнучкий графік прийому дітей кожної групи (зранку), прогулянок та занять з метою дотримання групової ізоляції
 2. Розподілити обов’язки між працівниками таким чином, щоб забезпечити

санітарно-протиепідемічний режим роботи закладу упродовж усього робочого дня.

 1. Забезпечити постійний контроль за станом здоров’я вихованців та працівників.
 2. Розробити та затвердити на період карантину адаптований режим дня для вихованців.
 3. Підготувати пам’ятки для батьків про особливі умови роботи закладу на

період карантину та рекомендації щодо запобігання поширенню
коронавірусної  хвороби.

 1. Розмістити на вебсайтах закладів всю необхідну інформацію щодо

особливостей роботи закладів в умовах карантину, правила ранкового прийому дітей та рекомендації для батьків.

 1. Заборонити доступ сторонніх осіб у заклад освіти, за винятком робіт, пов’язаних з освітнім процесом, господарськими потребами (ремонт, обслуговування обладнання тощо) та наданням медичної допомоги.
 2. Здійснювати постійний контроль за дотриманням протиепідемічних

заходів в ЗДО.

 1. Медичним сестрам:
 1. Проводити  температурний скринінг усім працівникам закладу дошкільної освіти перед початком зміни. Працівники, в яких при проведенні температурного скринінгу виявлено температуру тіла понад 37,2 °С або ознаки респіраторних захворювань, не допускаються до виконання обов’язків.Температурний скринінг проводити за допомогою безконтактних засобів вимірювання.
 2. Проводити температурний скринінг дітей при вході (початковий) у заклад та кожні 4 години (поточний) з занесенням показників у відповідний журнал.Діти, в яких виявлено температуру тіла понад 37,2 °С або ознаки респіраторних захворювань:
 • при проведенні початкового температурного скринінгу – не допускаються до відвідування;
 • при поточному скринінгу – ізолюються з відповідним інформуванням  батьків.При ізоляції важливо не допустити тривожних відчуттів у дитини та враховувати її психологічний стан.До закладу охорони здоров’я негайно направляється екстренне повідомлення.
 1. У випадку підозри на коронавірусну хворобу (COVID-19), забезпечити ізоляцію вихованця/педагога/працівника до приїзду спецбригади. Із контактними вихованцями/педагогами/працівниками провести роз’яснювальну роботу щодо поведінки в умовах епідемічної ситуації захворюваності, спричиненої коронавірусом 2019-nCoV (COVID-19), а також донести цю інформацію їхнім батькам. У приміщенні ЗДО, де перебувала особа з підозрою на захворювання, провести термінову дезінфекцію засобами, що дозволені законодавством до застосування, та його кварцування і провітрювання.
 1. Вихователям:
 1. Здійснювати освітній процес в період карантинних обмежень відповідно до освітньої програми та плану роботи закладу на літній оздоровчий період.
 2. Ранкове приймання дитини до дошкільного навчального закладу проводити на території закладу за межами його будівлі. Батьки та супроводжуючі особи повинні одягати респіратор або захисну маску (у тому числі саморобну), так, щоб були покриті ніс та рот. Очікування на території повинно бути обмежено.
 3. Проводити додаткові ігри та вправи, які б доносили дітям важливість індивідуальних заходів профілактики та фізичного дистанціювання;
 4. Надавати пріоритет руханкам, іграм, що проводяться на відкритому повітрі;
 5. Переформатувати розміщення в кімнатах для занять таким чином, щоб забезпечити максимальне фізичне дистанціювання;
 6. Обмежити заняття та ігри, що передбачають безпосередній фізичний контакт між дітьми та персоналом;
 7. Обмежити заняття та ігри, що потребують використання значної кількості додаткового інвентаря;
 8. Обмежити сенсорні заняття та ігри (наприклад ліпка);
 9. Забезпечитиадаптивне харчування, що дозволяє мінімізувати кількість дітей, що харчуються одночасно або одночасно перебувають за одним столом.
 10. Інформувати батьків про заборону відвідування дітьми з підозрою на ГРВІ  дошкільних закладів.
 11. Забезпечити миття рук не менш як 6-8 разів на день. Щоденно проводити п’ятихвилинки «Чисті руки» з вихованцями. Навчити дітей не торкатися брудними руками очей, носа чи рота.
 12. Батьківські збори проводити онлайн.

4. Помічникам вихователів:

 1. Проводити  вологе прибирання та дезінфекції приміщень в кінці робочого дня, а також регулярно провітрювати приміщення.
 2. Проводити дезінфекцію столів, столового посуду, спортивного та навчального інвентарю, іграшок.
 3. Систематично проводити провітрюванняпротягом не менш як 15

хвилин перед відкриттям та почергове провітрювання кімнат протягом дня;вологе прибирання, з використанням дозволених Міністерством охорони здоров’я України дезінфекційних засобів та кварцування приміщень, з дотриманням усіх вимог техніки безпеки та чинного законодавства. При проведенні дезінфекції приміщень особливу увагу звертати на обробку поверхонь меблів, дверних ручок;

 1. Проводити  централізований збір використаних ЗІЗ, паперових серветок в окремі контейнери (урни) з кришками та одноразовими поліетиленовими пакетами з подальшою утилізацією;
 2. Контролювати недоступність контейнерів (урн) для використаних ЗІЗ, запасів дезінфікуючих засобів та засобів для прибирання для дітей.
 1. Всі працівники дитячогодошкільного закладу повинні:
 • регулярно мити руки з рідким милом або обробляти їх спиртовмісними

антисептиками не рідше ніж раз на 2 години та після відвідування громадських місць, використання туалету, прибирання, обслуговування тощо;

 • утримуватись від контактів з особами, що мають симптомиреспіраторних захворювань: кашель, лихоманка, ломота в тілі тощо;
 • самоізолюватись у разі виникнення симптомів респіраторних захворювань;
 • в приміщенні використовувати медичні маски відповідно до графіка, рукавички використовувати  під час допомоги в особистій гігієні дітей, приготування їжі, утилізації відходів, роботи з деззасобами

ВИКОНКОМ   ЛЕБЕДИНСЬКОЇ  МІСЬКОЇ   РАДИ

ВІДДІЛ    ОСВІТИ

 

Н А К А З

19.06.2020                                                                                                     № 81-ОД

 

Про продовження карантину

в закладах освіти міста

 

Відповідно до статті 29 Закону України «Про захист населення від інфекційних хвороб»,  листа Міністерства освіти і науки України від 11.03.2020 № 1/9-154 щодо запровадження карантину для усіх типів закладів освіти, на виконання Постанови Кабінету Міністрів України від 11 березня 2020р. № 211 «Про запобігання поширенню на території України коронавірусу COVID-19», рішення засідання Сумської обласної комісії  з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій та у зв’язку із продовженням терміну дії загальнонаціонального карантину  до 31 липня 2020 року

НАКАЗУЮ:

 1. Продовжити з 22 червня до 31 липня 2020 року  карантин у закладах дошкільної, загальної середньої та позашкільної освіти, Комунальній установі «Інклюзивно-ресурсний центр» Лебединської міської ради Сумської області.
 2. Керівникам закладів освіти:

1) продовжити проведення профілактичних заходів, які попереджають масове розповсюдження гострої респіраторної хвороби, спричиненої коронавірусом, і гострих респіраторних інфекцій;

2) проводити заплановані заходи в он-лайн режимі до нормалізації епідемічної ситуації.

 1. Керівникам закладів загальної середньої освіти:

оформити  свідоцтва про повну загальну освіти, відповідно до законодавчої бази, та розробити графіки видачі свідоцтв про повну загальну освіти учням 11-12 класів, з урахуванням необхідності дотримання протиепідемічних вимог.

     4. Контроль за виконанням даного наказу  залишаю за собою.

 

 

Начальник                                                              Тетяна ГРИМАЙЛО