Лебединський заклад дошкільної освіти

(ясла-садок) "Чайка"

  Наша адреса: вул. Сумська,18
м.Лебедин
Сумська область
42200   
тел. (05445)2-27-55

"НАША ІСТОРІЯ"

     Старожили міста Лебедин говорять, що дитячі ясла №1 працювали ще до війни.

За архівними даними дитячий садок було засвоєно у травні 1945 року. Першими завідуючими були Стеблянко М.І. та Карташова Н. В.

4 жовтня 1949 року дитячий садок очолила Даріко К.І. (Федоренко).

Молода завідуюча отримала у спадок дві групи дітлахів та чотири працівника, що їх обслуговували. Тулився дитсадочок у маленькому пристосованому приміщені; з іграшок всього дві ляльки.

Летіли роки… Дошкілля Лебединщини розквітало. У 1992 році дитячий садок «Чайка» очолила Куткова Л.О., людина творчої вдачі, закохана у свою справу.

Дошкільний навчальний заклад почав працювати над проблемою:

«Нетрадиційні форми і методи роботи з кадрами та дітьми»

В 2007 році дошкільний навчальний заклад «Чайка» очолила Коваль В. М.

На сьогодні дошкільний заклад є опорним з питань організації методичної роботи.

Територія обслуговування 

Згідно ст.11 Закону України "Про дошкільну освіту" заклад дошкільної освіти задовольняє громадян відповідної території в здобутті дошкільної освіти.

Список вулиць мікрорайону по Лебединському закладу дошкільної освіти (ясла-садок) "Чайка"

 Берегова, Засумська, Богуна, Підварок, Козацький, Ворожків, Вокзальна з №51, Воїнів Інтернаціоналістів, Горького, Грушева, Гараганів, Дрьоміна, Довгалівка, Освіти, Зарічна, Комунальна, Тетяни Комісарової, Котляревського, с.Куданівка, Ковальська, Кобижча до № 61, Кошового, пр.. Квартальний, Космонавтів, Любарська, М.Харченка, Мічуріна, Матросова, Макаренко, Осіння, Пушкіна, Плеханова, Погранічна з №51, Рєпіна, М.Рибалка, Разіна, Сумська, пр..Спортивний, Козіївка, Олександра Чапаєва, Чернецький.

 МОВА ОСВІТНЬОГО ПРОЦЕСУ

Відповідно до ч.1 ст. 7 Закону України "Про освіту", ч. 1 ст.21 Закону України "Про забезпечення функціонування української мови як державної", ч. 1 ст. 10 Закону України "Про дошкільну освіту" мовою освітнього процесу в закладах освіти є державна.

Згідно ст. 10 Конституції України державною мовою в Україні є українська мова. 

Мова освітнього процесу в ЗДО "Чайка" - українська.                                                                                            Адміністрація закладу дошкільної освіти забезпечує: ознайомлення з нормативно-правовими та розпорядчими документами з питань розвитку та впровадження державної мови. Ведення всієї номенклатури справ в ЗДО українською мовою. 

РОЗМІР ПЛАТИ ЗА НАВЧАННЯ - відсутня.

ПЕРЕЛІК ДОДАТКОВИХ ОСВІТНІХ ТА ІНШИХ ПОСЛУГ, ЇХ ВАРТІСТЬ, ПОРЯДОК НАДАННЯ ТА ОПЛАТИ - НЕ НАДАЮТЬСЯ.

ПРАВИЛА ПОВЕДІНКИ ЗДОБУВАЧІВ ОСВІТИ В ЗДО «ЧАЙКА»

Здобувачі освіти в ЗДО, вихованці, повинні дотримуватись таких правил:

 • Приходити вчасно в дитячий садок.
 • Вітатися з усіма працівниками ЗДО.
 • У всьому слухатися вихователя.
 • Якщо щось болить, то обов’язково про це сказати вихователю.
 • Берегти іграшки, майно та книги.
 • На прогулянці не бруднити одяг.
 • В групі голосно не кричати та не бігати.
 • Не ходити в вологому одязі.
 • Не ображати дітей зі своєї групи.
 • Слідкувати за станом свого одягу.
 • Мати особисті носові хустинки.
 • Дотримуватись вимог безпеки.
 • Акуратно вішати одяг в свою шафку.

Прийом дітей до ЗДО

Прийом дітей у заклад дошкільної освіти здійснюється керівником ЗДО протягом календарного року згідно:

 • Ст.53 Конституції України – кожен має право на освіту
 • Рішенням Конституційного суду України від 04.03.2004р. №5-рп/2004 – доступність освіти , як конституційна гарантія реалізації права на освіту , означає – держава має створити можливості для реалізації цього Закону
 • ст.34 Закону України «Про освіту» – прийом дітей в дошкільні навчальні заклади проводиться за бажанням батьків
 • ст. 36 Закону «Про дошкільну освіту» – батьки мають право вибирати заклад дошкільної освіти
 • п.6 Положення про дошкільний навчальний заклад , затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 12.03.2003 р. №305 –прийом в днз здійснюється на підставі
 • - заяви батьків або осіб, які їх замінюють;
 • - медичної довідки форма 086/1
 • - ксерокопія форми щеплення 063/0,завірена лікарем;
 • - свідоцтва про народження дитини

Для прийому дітей до дошкільного навчального закладу (групи) компенсуючого типу, а також для прийому дітей з порушеннями слуху, зору, мови, опорно-рухового апарату, інтелекту, затримкою психічного розвитку в інклюзивні групи додатково подається:

- висновок психолого-медико-педагогічної консультації, територіального лікувально-профілактичного закладу чи тубдиспансеру,

- направлення місцевого органу управління освітою:

- індивідуальна програма реабілітації для дітей з інвалідністю.

Під час прийому дитини до дошкільного навчального закладу, керівник зобов’язаний ознайомити батьків або осіб, що їх замінюють, із статутом дошкільного закладу, іншими документами, що регламентують його діяльність.

Групи у дошкільному навчальному закладі комплектуються за віковими ознаками.

За дитиною зберігається місце у закладі дошкільної освіти державної та комунальної форм власності у разі:

- її хвороби,

- карантину,

- санаторного лікування,

- на час відпустки батьків або осіб, які їх замінюють,

- у літній оздоровчий період (75 днів).

Відрахування дитини із закладу дошкільної освіти здійснюється:

-за бажанням батьків або осіб, які їх замінюють;

- на підставі медичного висновку про стан здоров’я дитини, що виключає можливість її подальшого перебування у дошкільному навчальному закладі даного типу;

у разі несплати без поважних причин батьками або особами, які їх замінюють, плати за харчування дитини

Адміністрація закладу дошкільної освіти

письмово повідомляє батьків або осіб, які їх замінюють,

про відрахування дитини не менш як за 10 календарних днів

Окреслюючи завдання на найближчу перспективу колектив дошкільного закладу вважає головним своїм призначенням – забезпечення особистісного розвитку дітей, зміцнення їх здоров’я, розуміння та урахування індивідуальних можливостей та потреб, турбота про душу дитини, її фізичний стан, емоційний настрій.

МИ ПРАЦЮЄМО ДЛЯ ВАШИХ ДІТЕЙ !

ЧЕКАЄМО НА ВАС У НАШОМУ САДОЧКУ !

 


Прийом дітей до ЗДО, якщо вони не вакциновані

Міністерство освіти та науки спільно з МОЗ видало наказ, у якому йдеться, що невакцинованих дітей не впускатимуть на заняття у школи та дитячі садки.

 

У МОЗ нагадали, що зараз в Україні спостерігається спалах кору і від початку року зафіксовано майже 30 тисяч випадків захворювання, 13 з яких закінчились летально.

“Захворюваність на кір, краснуху, епідемічний паротит, кашлюк, дифтерію набуває загрозливого характеру, про що свідчить чергування періодів підйому і спаду захворюваності”.

Враховуючи, що ризик масового поширення зазначених інфекцій особливо збільшується з початком навчального року просимо вжити заходів щодо забезпечення рекомендованого Всесвітньою організацією охорони здоров’я обсягу охоплення профілактичними щепленнями або недопущення невакцинованих (за відсутності протипоказань) дітей у заклади освіти,

– йдеться в документі.

У відомствах нагадують, що ця вимога передбачена статею 15 Закону України “Про захист населення від інфекційних хвороб”.

“Відповідно до цієї статті, дітям, які не отримали профілактичних щеплень згідно з календарем щеплень, відвідування дитячих закладів не дозволяється“, – констатують у МОЗ та Міносвіти.

У документі також нагадують, діти якого дошкільного та шкільного віку повинні проходити вакцинацію та ревакцинацію.

Міністерство охорони здоров’я, в свою чергу, запевнило, що “на сьогодні в Україні достатня кількість ефективних, якісних та безпечних вакцин”, щоб усі вікові групи дітей, які цього потребують, були вакциновані.

Нещеплені діти не можуть ходити у школи й дитсадки – офіційно.

Міністерство охорони здоров’я України та Міністерство освіти і науки України нагадали головам обласних і Київської міської державних адміністрацій про чинні норми закону офіційним листом.

Згідно з законом, відвідувати державні заклади освіти можуть лише ті діти, які отримали щеплення за Календарем профілактичних щеплень, або ж коли в дитини є медичні протипоказання до вакцинації (ст. 15 Закону України «Про захист населення від інфекційних хвороб»). Колективний імунітет допоможе захистити від смертельно небезпечних хвороб тих дітей, які не можуть вакцинуватися з медичних причин.

Якщо в дитини є протипоказання, їй надають відповідну довідку на підставі даних обов’язкового медичного профілактичного огляду за участю лікаря педіатра й інших лікарів-спеціалістів. Рішення про допуск таких дітей до закладів освіти ухвалює комісія лікарів відповідного лікувально-профілактичного закладу.

Лікарсько-консультативна комісія може ухвалити рішення заборонити відвідування дитиною без профілактичних щеплень навчального закладу, наприклад, у разі ускладнення епідемічної ситуації. У таких випадках питання щодо форм здобуття освіти такими дітьми вирішують місцеві органи освіти, а захворюваність на кір, краснуху, епідемічний паротит, кашлюк, дифтерію набуває загрозливого характеру. З початком навчального року ризик захворіти на ці інфекції зростає, тому дуже важливо щоб діти були вчасно щеплені за Календарем профілактичних щеплень, – пояснюють у МОЗ.

До 6 років діти мають отримати щеплення проти гепатиту В, туберкульозу, кору, паротиту, краснухи, дифтерії, правця, кашлюку, поліомієліту та Хіб-інфекції. У 6-річному віці проводиться ревакцинація проти дифтерії, правця, поліомієліту, кору, краснухи та паротиту.

На сьогодні в Україні є достатня кількість ефективних, якісних, безпечних та прекваліфікованих Всесвітньою організацією охорони здоров’я вакцин, щоб охопити щепленнями всі вікові групи, які цього потребують.

Якщо ваша дитина пропустила вакцинацію за календарем, негайно зверніться до педіатра або сімейного лікаря, щоби надолужити пропущені щеплення.

УМОВИ ДОСТУПНОСТІ

ЛЕБЕДИНСЬКОГО ЗАКЛАДУ ДОШКІЛЬНОЇ ОСВІТИ

(ЯСЛА – САДОК) «ЧАЙКА»

ДЛЯ НАВЧАННЯ ОСІБ З ОСОБЛИВИМИ ОСВІТНІМИ ПОТРЕБАМИ.

 

На даний час в нашому закладі створені відповідні умови для дітей з особливими освітніми потребами, зокрема:

- корпус №3 обладнаний пандусом;

- наказом № 104 – ОД від 29.08.2019 року в закладі з 02.09.2019 року відкрита інклюзивна группа (середня группа «Капітошка»).

- ассистент вихователя – Ткаченко Ірина Сергіївна;

- ассистент дитини – Сагер Ольга Леонідівна.

ОСВІТНІ ПРОГРАМИ , ЩО РЕАЛІЗУЮТЬСЯ В ЗДО "Чайка":

ОСВІТНЯ ПРОГРАМА для дітей від двох до семи років "ДИТИНА"

ОСВІТНЯ ПРОГРАМА "ВПЕВНЕНИЙ СТАРТ" для дітей старшого дошкільного віку

ОСВІТНЯ ПРОГРАМА ЗДО для дітей з розладами аутистичного спектру "Розквіт"